Nanotwardościomierz Fischerscope HM2000 - Helmut Fischer

Fischerscope HM2000

Pełna wygoda, rzetelność pomiarów i świetny stosunek ceny do jakości. Fischerscope HM2000 to wyjątkowe urządzenie, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Ten nanotwardościomierz umożliwia wykonywanie bardzo dokładnych pomiarów w zakresie badania twardości różnych materiałów. Stabilna konstrukcja granitowa jest natomiast gwarantem żywotności tego urządzenia pomiarowego.

Komputerowe sterowanie

Fischerscope HM 2000 to mikrotwardościomierz sterowany w pełni komputerowo, dzięki czemu precyzja wykonywanych badań jest jeszcze wyższa. Pomiar twardości to nie wszystko, co oferuje, ponieważ możliwe jest również zbadanie własności mechanicznych materiału zgodnie z DIN 50359 i PN-EN ISO 14577. Działa zarówno w zakresie mikro, jak i nanotwardości. W przypadku tego narzędzia stosowana jest metoda instrumentalnego wciskania wgłębnika, zwana metodą Martensa. Jest to rozwiązanie lepsze od tradycyjnej metody Vickersa, ponieważ pomiar pozbawiony jest subiektywnych czynników, jak chociażby optyczny pomiar przekątnych odcisku. Pomiar twardości jest wykonywany także przy użyciu wgłębnika Berkovicha oraz wgłębników kulkowych. Przyrząd pozwala na pomiary metodą Vickersa.

Lider w swojej kategorii

"

Narzędzie jest niezwykle popularne w swojej kategorii, czemu nie należy się dziwić, ponieważ w atrakcyjnej cenie oferuje wiele możliwości. Do tego konstrukcja jest wykonana z granitu, przez co twardościomierz jest stabilny i sztywny, a do tego wykazuje małą podatność termiczną. Wskazanie punktu pomiaru odbywa się pod zintegrowanym mikroskopem, a więc jest bardzo dokładne. Sprawdza się doskonale w przypadku lakierów, twardych powłok PVD i CVD, powłok galwanicznych, specyficznych materiałów (np. w branży medycznej), komponentów elektronicznych i w wielu innych aplikacjach.

Helmut Fischer

Kontakt!
  • Masz pytania? Napisz do nas! Nasi specjaliści chętnie chętnie Ci pomogą.

ITA Polska

Sprawdź ofertę
  • Produkty marki Helmut Fisher znajdziesz na stronie firmy ITA.

Spektrometr

Urządzenia
  • Jak działają urządzenia? Dowiedz się więcej o spektrometrach!